Invisalign

z miłości do prostych zębów

W Unic Orto Clinic tworzymy niepowtarzalny, cyfrowy plan leczenia systemem nakładek Invisalign.

Naszym celem jest precyzyjne przemieszczenie każdego zęba. Przezroczyste nakładki Invisalign wykonane są z termoplastycznego materiału smarttrack, który oddziałuje odpowiednimi siłami w odpowiednich miejscach we właściwym czasie, zgodnie z indywidualnym planem leczenia.

Leczenie nakładkami INVISALIGN to swoboda,
estetyka oraz bezpieczeństwo

Poznaj zalety INVISALIGN

Komfort i bezpieczeństwo

Elastyczny materiał zapewnia wygodę noszenia oraz eliminuje ryzyko podrażnień w jamie ustnej.

Estetyka

Wiemy, jak ważna jest pewność siebie w życiu zawodowym, dlatego dorośli częściej wybierają system nakładek Invisalign.

Produkowane z myślą o konkretnym pacjencie

Precyzyjnie zaplanowany proces leczenia zapewnia przewidywalność w uszeregowaniu zębów, dodatkowo ogranicza do minimum ilość wizyt kontrolnych.

Pełna swoboda

Przezroczyste nakładki Invisalign są dyskretne, zdejmowane i dopasowane do Twojego stylu życia.

Higiena jamy ustnej

Zdejmowanie nakładek przed każdym posiłkiem daje możliwość łatwego oczyszczania i nitkowania zębów co korzystnie, wpłynie na prawidłową higienę jamy ustnej.

Poza tym zawsze najważniejszym powodem do rozpoczęcia leczenia Invisalign jest zdrowie. Prawidłowo ustawiony zgryz jest kluczem do poprawy każdego obszaru życia.

Zainwestuj w zdrowie z systemem nakładkowym Invisalign

Opowiedz nam o swoim wymarzonym uśmiechu

Każdy Pacjent ma swoją unikatową historię. Opowiedz nam o swoich oczekiwania, obawach, przemyśleniach, a my pomożemy Ci wyruszyć w drogę po wymarzony uśmiech.

 W Unic Orto Clinic jesteś pod opieką wyszkolonego lekarza Invisalign przez cały okres trwania leczenia

Pierwsza wizyta Invisalign

Konsultacja ortodontyczna Invisalign

Pierwsza wizyta trwa około 60 minut i rozpoczyna się od rozmowy. Pytamy o styl życia, o nawyki i doświadczenia. Wszystko po to, aby jak najlepiej dopasować plan leczenia do trybu życia oraz oczekiwań Pacjenta. Podczas badania stomatologicznego nasz Zespół Ortodontyczny zwraca szczególną uwagę na postawę jamy ustnej, ruchomość języka, wędzidełko, napięcie mięśni oraz stawy skroniowo-żuchwowe.

Diagnostyka cyfrowa

Diagnostyka w Unic Orto Clinic to trzy etapowy proces, dzięki któremu nasi specjaliści są w stanie dokładnie przeanalizować dane przed rozpoczęciem planowania leczenia. Wykonujemy diagnostykę radiologiczną – zdjęcie 3D twarzoczaszki oraz zdjęcie cefalometryczne tomografem CareStream 9600. Ważnym elementem jest wykonanie cyfrowej dokumentacji medycznej – zdjęcia wewnątrz i wewnątrzustne oraz precyzyjny skan zgryzu skanerem iTero.

Plan leczenia

Druga wizyta w Unic Orto Clinic to przedstawienie planu leczenia nakładkami Invisalign. Lekarz prezentuje cyfrową wizualizację przesuwania zębów z wykorzystaniem przezroczystych nakładek Invisalign. Za zaawansowaną technologią ClinCheck stoi doświadczony i wyszkolony ekspert leczenia ortodontycznego, który czuwa nad bezpieczeństwem całego leczenia.

Po akceptacji planu leczenia pacjent może rozpocząć leczenie ortodontyczne przezroczystymi nakładkami Invisalign. Na kolejnej wizycie otrzyma indywidualnie zaprojektowany zestaw nakładek Invisalign. Lekarz nakłada na zęby specjalne zaczepy – attachmenty, które stanowią miejsce przełożenia siły z nakładki na zęby. Zaczepy wykonane są z materiału w kolorze szkliwa zębów.

Wielospecjalistyczne planowanie leczenia nakładkami Invisalign

W Unic Orto Clinic wielospecjalistyczne planowanie leczenia oznacza szeroką perspektywę. Współpraca ortodonty, neurologopedy, fizjoterapeuty, laryngologa oraz chirurga jest podstawą naszej pracy.

Zdrowy i piękny uśmiech to nie tylko proste zęby, to współpraca ekspertów wielu dziedzin. W Unic Orto Clinic dbamy o to, aby leczenie przebiegało zgodnie z szeroko pojętym podejściem holistycznym. Każdy plan leczenia jest analizowany wspólnie z szefową zespołu medycznego dr Marią Radziwilską.

Poznaj etapy leczenia Invisalign

^

Krok 1

Poznaj swojego lekarza Invisalign i sprawdź, jak może wyglądać Twój nowy uśmiech.

Podczas pierwszej konsultacji certyfikowany lekarz Invisalign wykona szybkie i precyzyjne skany Twoich łuków zębowych – za pomocą najnowszego skanera iTero.

Gdy zaakceptujesz indywidualnie opracowany plan leczenia, zlecimy wykonanie przezroczystych nakładek ortodontycznych.

^

Krok 2

Kiedy zaakceptujesz plan leczenia, możesz przejść do kolejnych etapów leczenia nakładkami Invisalign.

Zacznij nosić
nakładki

Gdy zgłosisz się po swoje pierwsze nakładki Invisalign lekarz, umieści na Twoich zębach specjalne zaczepy – attachmenty, aby siła nakładek oddziaływała na zęby i je prawidłowo szeregowała.

Regularnie uczęszczaj na wizyty kontrolne

Lekarz prowadzący leczenie Invisalign dokładnie określi, kiedy powinieneś zgłaszać się na wizyty kontrolne oraz co ile dni zmieniać nakładki Invisalign. Postępy leczenia są w Twoich rękach.

Pielęgnuj dobre nawyki

Nakładki Invisalign są prawie niewidoczne i bardzo łatwo można je zdejmować, nie musisz zmieniać swoich nawyków żywieniowych ani sposobu dbania o zęby – żadnych kompromisów. Pamietaj, aby nosić nakładki przez 22 h.

^

Krok 3

Ciesz się z efektów leczenia. Poznaj metamorfozy naszych pacjentów.

Efekt po pierwszym etapie leczenia Invisalign

lek. dent. Maria Radziwilska

Historia leczenia pacjenta

W dzieciństwie usunięta została górna czwórka z lewej strony, z uwagi na brak miejsca na kieł. W efekcie, zęby zmieściły się w łuku, natomiast przesunęła się linia środka i uśmiech
stał się asymetryczny.

Podczas leczenia ortodontycznego zastosowano dwa mikroimplanty oraz nakładki Invisalign, w celu odtworzenia miejsca na implant brakującego przedtrzonowca. Celem leczenia jest wyrównanie symetrii uśmiechu i korekta linii środka.

Czas trwania leczenia – obecny efekt uzyskano w 12 miesięcy, leczenie w trakcie.

 

lek. dent. Małgorzata Popławska

Historia leczenia pacjenta

Pacjentka zgłosiła się z celu poprawy estetyki uśmiechu. Bardzo jej przeszkadzała widoczność zębów dolnych podczas uśmiechania się i rozmowy.

W leczeniu ortodontycznym wykorzystano nakładki Invisalign oraz kortykotomię w łuku górnym, w celu skutecznej korekty zgryzu krzyżowego.

Czas trwania leczenia – 24 miesiące.

lek. dent. Pamela Dudek

Historia leczenia pacjenta

Pacjent od lat zmagał się ze zgryzem krzyżowym-obustronnym, postępującym wykruszaniem się brzegów siecznych górnych „jedynek” i asymetrią uśmiechu. Jego priorytetem była poprawa estetyki oraz funkcjonalności uśmiechu – wyeliminowanie problemu związanego z gryzieniem i przeżuwaniem pokarmów.

Do leczenia ortodontycznego użyto system nakładek Invisalign. Dodatkowo lek. dent. Michał Mikietyński przeprowadził zabieg kortykotomii, który pozwolił na bezpieczne
poszerzenie łuku górnego i uszeregowanie zębów.

Czas trwania leczenia – około 20 miesięcy.

lek. dent. Patrycja Warmowska

Korzystne Raty Alior

Korzystne Raty Alior na całe leczenie nakładkami Invisalign
w Unic Orto Clinic

Zadzwoń i sprawdź

512 333 507