Jesteś w dobrych rękach

W ortodoncji liczy się każdy uśmiech – każda najmniejsza szansa na wyleczenie wady zgryzu. W leczeniu wady zgryzu najcenniejszy jest czas. Nasz zespół wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów w każdym wieku. Leczymy ortodontycznie nawet najmłodszych pacjentów, proponując rozwiązania kształtujące prawidłowy wzrost i rozwój twarzoczaszki.

Maria Radziwilska

lek. dent. Maria Radziwilska

Ukończyła z wyróżnieniem Gdański Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym. Od lat związana z ortodoncją i ortotropią – wczesnodziecięcym leczeniem wad zgryzu. Indywidualnie i kompleksowo podchodzi do każdego problemu stomatologicznego. Ukończyła wiele kursów z zakresu ortodoncji i okluzji, miedzy innymi prestiżowy międzynarodowy kurs FACE.

W codziennej pracy stosuje nowoczesne i innowacyjne metody leczenia. Jej wieloletnie zdobywanie wiedzy i doświadczenia na licznych kursach w kraju i zagranicą, zaowocowało fantastycznym wyzwaniem jakim jest prowadzenie Zespołu Ortodontycznego Orto Team Gdańsk.

Autorka i współautorka ortodontycznych kursów Master Level.

Stomatologia jest jej wielką pasją – otacza pacjentów szczerą opieką.

Empatyczna, troskliwa i pogodna. Wielką radość sprawia jej śpiewanie, co robi w każdej wolnej chwili.

Pamela Dudek

lek. dent. Pamela Dudek

Ukończyła Gdański Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym.

W stomatologii najistotniejszy jest dla niej ciągły rozwój poprzez kursy, szkolenia z najnowszych metod leczenia ortodontycznego oraz stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych: skanera wewnątrzustnego, DSD, wirtualnego projektowania leczenia ortodontycznego oraz mikroimplantów ortodontycznych.

Koncentruje się na poznaniu i analizie wszystkich czynników przeszłych, które wpłynęły na obecne problemy stomatologiczne.

Zwraca bardzo dużą uwagę na stawy skroniowo-żuchwowe, drogi oddechowe oraz napięcie mięśni twarzy, wspierając leczenie ortodontyczne terapią opracowaną przez neurologopedę, opinię fizjoterapeuty oraz laryngologa.

Małgorzata Popławska

lek. dent. Małgorzata Popławska

Ukończyła studia z wyróżnieniem na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku, kierunek lekarsko-dentystyczny. Stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie na wielu międzynarodowych i krajowych kursach.

Zajmuje się leczeniem wczesnym u dzieci – ortotropią, jak i leczeniem pacjentów dorosłych. Leczenie dorosłych prowadzi mając na uwadze stawy skroniowo-żuchwowe, aby zapewnić nie tylko piękny, harmonijny wygląd ale także zdrowe relacje szczęk, przewidywalne i stabilne efekty leczenia na długie lata.

Prowadzi leczenie typowo estetyczne oraz leczenie skomplikowanych przypadków w
interdyscyplinarnym zespole z chirurgiem stomatologicznym, periodontologiem,
protetykiem oraz fizjoterapeutą i neurologopedą.

Agnieszka Andrzejewicz

lek. dent. Agnieszka Andrzejewicz

W 2015 roku ukończyła Gdański Uniwersytet Medyczny i zaczęła prowadzić leczenie ortodontyczne wad zgryzu u pacjentów dorosłych oraz dzieci. Uczestniczka licznych konferencji i szkoleń, ma na swoim koncie polskie i zagraniczne certyfikaty, min. : Orthonavi Superior 2019 Sesja II Wady klasy II, Sesja III Leczenie ortodontyczno-protetyczne – wady pionowe, leczenie ortodontyczno-chirurgiczne zarządzanie czasem w praktyce ortodontycznej dr Mariusz Wilk, dr n.med. Joanna Jabłońska-Zrobek; Leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych przy zastosowaniu aparatu łuku prostego Orthodontics Seminars of California, Dr Larry Brown, DDS; Leczenie ortodontyczne pacjentów dorosłych. Ekstrakcyjne i nieekstrakcyjne, część 1. Terapia dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego Orthodontics Seminars of California, Dr Larry Brown, DDS; Master Level.

Aparaty, które najczęściej wykorzystuje w leczeniu wady zgryzu, to klasyczne aparaty stałe, Invisalign, Bioblok. Stosuje nowoczesne rozwiązania wspierające leczenie ortodontyczne, jak mikroimplanty czy zabieg kortykotomii. Estetka, doskonale rozumie indywidualne potrzeby i oczekiwania pacjenta. Dba o dobrą atmosferę i komfort podczas każdej wizyty w gabinecie.

Uwielbia dalekie podróże motocyklem, grę na gitarze oraz pianinie.

Patrycja Warmowska

lek. dent. Patrycja Warmowska

Z wyróżnieniem ukończyła Gdański Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym. W tracie studiów była wielokrotną stypendystką Naukowego Stypendium Rektora.

Certyfikowany lekarz Invisalign. Entuzjastka ortodoncji nakładkowej. Ukończyła 2-letni praktyczno-teoretyczny kurs ortodontyczny we Włoszech oraz w Warszawie.

Członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO).

Słynie z cierpliwości i wyjątkowej precyzji leczenia ortodontycznego, co jest szczególnie cenne przy skomplikowanych wadach zgryzu. Pełna optymizmu i pozytywnej życiowej energii.

Lubiana przez Pacjentów za szczegółowe omawianie planu leczenia, wyczerpujące odpowiedzi na pytania i zaangażowanie w proces leczenia każdego Pacjenta.

Monika Drzewiecka

lek. dent. specjalista ortodonta Monika Drzewiecka

Specjalizację z ortodoncji ukończyła na Mazowieckim Centrum Stomatologii w Warszawie, Sięga po sprawdzone metody leczenia i szuka najbardziej aktualnej wiedzy, zafascynowana nowymi technologiami i najnowszymi rozwiązaniami diagnostycznymi. Stale rozwija się, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach w kraju i za granicą.

Bada jamę ustną i szuka przyczyn nieprawidłowości w jej rozwoju, wspierając leczenie ortodontyczne terapią neurologopedyczną czy fizjoterapeutyczną.

Pacjenci bardzo cenią jej łagodne usposobienie, spokój i cierpliwość, nawet przy najbardziej skomplikowanym leczeniu ortodontycznym. Zawsze metodycznie dąży do przywrócenia zdrowia jamy ustnej. A zadowolenie pacjenta z pięknego uśmiechu sprawia jej wielką radość.

Każdą wolną chwilę poświęca czytaniu książek, najchętniej w trakcie dalekich podróży.

Natalia Wysocka

mgr Natalia Wysocka

Ukończyła Uniwersytet Gdański oraz Gdański Uniwersytet Medyczny z tytułem magistra neurologopedii i wczesnej interwencji logopedycznej. Od paru lat związana z działaniami aktywnie wspierającymi leczenie ortodontyczne.

Stale podkreśla, że dbanie o prawidłową funkcję narządów jamy ustnej zależne jest od świadomego wsparcia prawidłowych wzorców już od najmłodszych lat.

W zakresie swojej pracy neurologopedycznej stosuje techniki manualne oraz stymuloterapię MFS (Multifunction System). Doświadczenie buduje dzięki współpracy ze specjalistami z zakresu ortodoncji, stomatologii, fizjoterapii stomatologicznej.

Ważny jest dla niej stały rozwój. Ukończyła min.: Szkolenie Modułowe MFS, Kurs Fizjoterapii stomatologicznej Julii Rutkowskiej, Rehabilitację stomatologiczną dr Iwanowicz i mgr Gorzechowicza, Stymulację traktu ustno-twarzowego Małgorzaty Gawryl, Stymulację wczesną noworodków i niemowląt Miry Rzadzkiej.

Zaangażowana i optymistycznie nastawiona na dobre efekty pracy z Pacjentem.

Mateusz Grulkowski

mgr fizjoterapii Mateusz Grulkowski

Ukończył studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie obronił pracę dyplomową poświęconą zaburzeniom czynnościowym narządu żucia. Uczestniczył udział w licznych konferencjach i szkoleniach dotyczących tematyki fizjoterapii stomatologicznej, między innymi: Master Level TMD – diagnostyka i leczenie zaburzeń narządu żucia, CRAFTA i koncepcja Maitland.

W pracy z pacjentem skupia się na poszukiwaniu źródła problemu, a następnie na wdrożeniu skutecznych, kompleksowych działań, tak aby zrealizować wyznaczone wspólnie z pacjentem i lekarzem cele terapeutyczne. Ważny jest dla niego ciągły rozwój i zgłębianie zależności w naszym organizmie, które zawsze stanowią punkt wyjścia dla procesu powrotu do zdrowia.

W Unic Orto Clinic zajmuję się prowadzeniem fizjoterapii u Pacjentów z zaburzeniami w obszarze czaszkowo-twarzowym i czaszkowo-szyjnym. Wspomagam procesy leczenia stawów skroniowo-żuchwowych (szynoterapię), leczenia ortodontycznego.

Prawdziwy miłośnik piłki nożnej i sportów drużynowych.

Iwona Gornowicz

lek. dent. Iwona Gornowicz

Ukończyła z wyróżnieniem Gdański Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym. Do swojej pracy podchodzi z ogromnym zaangażowaniem. Cechują ją profesjonalizm, skupienie oraz pogodne usposobienie.

Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w najważniejszych kursach branżowych, międzynarodowych szkoleniach i konferencjach, ze szczególnym uwzględnieniem zaawansowanych procedur chirurgicznych, implantologicznych i implantoprotetycznych.

Jej ambicją jest posiadanie aktualnej wiedzy medycznej oraz stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Takie podejście pozwala jej na skuteczną rehabilitację zgryzu Pacjentów, którym zostały odebrane wszelkie nadzieje na uzupełnienie braków zębowych.

Piękny uśmiech, który wyraża szczęście w każdej chwili życia – to jej życiowe i zawodowe motto.

Aleksandra Piekut-Sosnowska

lek. dent. Aleksandra Piekut-Sosnowska

Ukończyła Gdański Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym. Swoje umiejętności i wiedzę zdobywała u najlepszych lekarzy w kraju. Dzięki czemu na codzień stosuje najnowocześniejsze metody i standardy leczenia stomatologicznego.

Pacjentom poświęca uwagę potrzebną do poczucia zaufania i bezpieczeństwa, a delikatność i precyzja wykonywanych zabiegów pozwalają na szybkie zapomnienie o wizycie w gabinecie stomatologicznym.

Szczególną uwagę poświęca na przedstawienie pacjentom w sposób obrazowy i przejrzysty istoty ich problemów i dostępnych możliwości leczenia. Zadowolenie pacjenta, skuteczność i zaangażowanie jest dla niej najważniejsze w pracy zawodowej.

W wolnej chwili zawsze towarzyszy jej dobra książka, saksofon oraz bilet na daleką podróż.

Paulina Drętkiewicz-Kutella

lek. dent. Paulina Drętkiewicz-Kutella

Ukończyła z wyróżnieniem Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Już na studiach wykazywała zamiłowanie do symetrii, estetyki i precyzji. Jej naturalnym kierunkiem rozwoju stała się protetyka i stomatologia estetyczna.

W planowaniu leczenia zawsze wykorzystuje innowacyjne metody leczenia z zakresu protetyki oraz DSD (cyfrowe projektowanie uśmiechu Digital Smile Design). Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnictwem w kursach i szkoleniach zarówno w Polsce jak i za granicą.

Do projektowania idealnego uśmiechu stosuje koncepcję Digital Smile Design, podpierając ją najnowszymi naukowymi badaniami z dziedziny okluzji i relacji międzyszczekowych, które odgrywają kluczową rolę w rehabilitacji stomatologicznej.

Praca z pacjentem jest jej pasją, a najcenniejszą nagrodą za włożony wysiłek jest szczery uśmiech Pacjenta i do tego dąży każdego dnia.

Miłośniczka dalekich egzotycznych podróży i sportów ekstremalnych.

Konrad Szydłowski

lekarz Konrad Szydłowski

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w trakcie specjalizacji z otorynolaryngologii. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nosa i zatok przynosowych, uszu, gardła oraz krtani.

Oprócz pracy w szpitalu doświadczenie zdobywa również jako uczestnik kursów i staży międzynarodowych, w tym w zakresie chirurgii nosa i zatok przynosowych Graz course on Rhinosurgery (Austria), Sinus Anatomy and Surgery Instructional Course Londyn, Rhinoseptoplasty Course Liverpool oraz chirurgii głowy i szyi Emergency Head and Neck surgery course Glasgow (Szkocja).

Odbył staż w Klinice Otolaryngologii i Chirurgii podstawy czaszki w Varese (Włochy).
Szczególne zainteresowany chorobami zatok przynosowych i nosa oraz badaniami i zabiegami endoskopowymi.

W swojej praktyce dostrzega, jak ważne jest oddychanie przez nos. Wczesnodziecięce zaburzenia drożności nosa są jednym z kilku objawów towarzyszących deformacji czaszkowo-twarzowej podczas wzrostu twarzy dziecka. Ściśle współpracuje z Zespołem ortodontycznym Unic Orto Clinic, wspierając proces leczenia wad zgryzu.

W pracy z pacjentami skupia się na indywidualnym podejściu oraz dokładnym wysłuchaniu pacjenta, a także skrupulatnym wytłumaczeniu wszystkich zagadnień związanych z leczeniem.

Michał Mikietyński

lek. dent. Michał Mikietyński

Ukończył studia medyczne na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Od lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej (PTCHSiST) oraz Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI) zasilając szeregi polskiej chirurgii stomatologicznej.

Udziela konsultacji oraz wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i chirurgii wspierającej leczenie ortodontyczne, w tym kortykotomii oraz plastyki wędzidełek.

Regularnie uczestniczy w wielu sympozjach i konferencjach stomatologicznych. Od lat współpracuje z Zespołem ortodontycznym Orto Team Gdańsk. Posiada bogate doświadczenie w zabiegach chirurgicznych i implantologicznych. Opiera się na sprawdzonych metody leczenia i szuka najbardziej aktualnej wiedzy, zafascynowany nowymi technologiami i światowymi rozwiązaniami.

Autor i współautor wielu kursów z zakresu sztuki chirurgii stomatologicznej.

Jego domeną jest profesjonalizm wykonywanych zabiegów, indywidualne podejście oraz wyjątkowe skupienie na potrzebach pacjenta.

Zależy mu, aby pacjent w sposób świadomy i naturalny, obdarzał lekarza chirurga zaufaniem.

Julia Rutkowska

mgr Julia Rutkowska

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalistka w dziedzinie fizjoterapii stomatologicznej. Jej pasja i zainteresowania skoncentrowane są na terapii czaszkowo-twarzowej, swoje doświadczenie zdobywała m. in. w Klinice Ortognatyka dr Jagielaka w Warszawie oraz w Klinice Dental Sense dr Lassmanna. Jako wykwalifikowany terapeuta metod CRAFTA oraz EFP, intensywnie rozwija swojeumiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach. Aktualnie kontynuuje edukację na ostatnim roku Akademii Osteopatii.

Dzięki obszernej wiedzy z zakresu rehabilitacji stomatognatycznej oraz diagnozy i leczenia dysfunkcji czaszkowo-szyjnych i żuchwowych, zdobytej pod okiem czołowych ekspertów, oferuje skuteczną terapię swoim pacjentom. Jej zaangażowanie oraz efektywność terapii zapewniają pacjentom znaczną poprawę jakości życia.

Dodatkowo, dzieli się swoją wiedzą prowadząc kursy Master Level i autorskie szkolenia w Akademii Fizjoterapii Stomatologicznej, przekazując swoje doświadczenie kolejnym pokoleniom specjalistów.